24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
wiadomości
kuchnia
ogłoszenia
podróże
teksty
Jak zatrzymać miesiączkę

Jeżeli stosujesz pigułki antykoncepcyjne - sprawa jest prosta! Na czym polega sekret? Łykasz je non stop - bez tygodniowej przerwy. Krwawienie wtedy nie występuje.

 

Dzieje się tak dlatego, że w trakcie stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej twój fizjologiczny cykl zostaje zatrzymany. Oznacza to, że krwawienie, które zwykle pojawia się w 2-3 dniu po odstawieniu pigułek, nie jest naturalną miesiączką, tylko skutkiem przerwy w braniu tabletek. Kiedy więc rezygnujesz z tej przerwy i po zażyciu jednego opakowania tabletek od razu zaczynasz następne - okres zostaje wstrzymany.

Metoda jest bezpieczna

Ginekolodzy są zgodni: można ją stosować bez obaw nawet przez 3-6 kolejnych syklów, bo w niczym nie szkodzi to organizmowi. Wręcz przeciwnie, w niektórych przypadkach lekarze zalecają nawet ten sposób przechytrzenia natury ze względu na jego korzystny wpływ na ustrój kobiety. Wówczas:

  • Znikają ataki migreny, pojawiającej się po odstawieniu pigułki

  • Maleje ryzyko wystąpienia endometriozy - powodującej rozrost śluzówki macicy

    I jak opóźnić krwawienie o tydzień?

    Oto sposób: nie robisz przerwy między zażywaniem kolejnych opakowań pigułek, jednak z następnego opakowania zażywasz tylko 7 pierwszych tabletek. Potem robisz tygodniową przerwę, w trakcie której powinno się pojawić krwawienie. Po 7 dniach od odstawienia pigułki zaczynasz kolejne opakowanie.

 

W A Ż N E !

Miesiączkami możesz żonglować tylko wtedy, gdy bierzesz tabletki jednofazowe, czyli te, które mają stałą dawkę estrogenu i progesterony. Są to m.in. Mercilon, Logest, Harmonet, Femoden, Regulon, Cilest.

Gdy bierzesz tabletki dwufazowe (np. Anteovin) lub trójfazowe (np. Trinordiol) i chcesz regulować cykl - poradź się ginekologa.

Uwaga! Bywa, że branie pigułek non stop zwiększa późniejsze krwawienia po odstawieniu pigułki.Copyright © 2006-2011 ANFA.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. | O nas - Reklama - Polityka COOKIES